Проблеми за Николина Пишек: Мајка ѝ е во тешка состојба, не си ги препознава децата

Николина Пишек на Инстаграм објави дека нејзината мајка завршила во болница, а објаснила за што се работи.

Сево ова Николина го доживува како втор голем удар откако уште не се опоравила од трагедијата кога нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ ненадејно почина.

-И мајка ми можеше да плати со глава. Пред повеќе од три недели, таа беше донесена во собата за итни случаи во болница во состојба на целосна конфузија. Персоналот, сосема со право, се фокусираше на потенцијално терминална и акутна состојба – крварење во мозокот. Тоа е елиминирано. Пациентот е испратен дома. Но, состојбата на мајка ми се влошува. Едвај ме препознава мене и брат ми и тоа е отприлика, вели Пишек.

12.08.2022 - 18:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега