Приведени шест лица по инцидентот во ГОБ „8 Септември“

Приведени шест лица по инцидентот во ГОБ „8 Септември“

Шест лица се приведени по инцидентот во ГОБ „8 Септември“. Тие вербално нападнале дежурен доктор во Ковид центарот во „8 Септември“.

Полицијата во овој момент го обезбедува Ковид центарот во болницата.

Сѐ уште се чека МВР да даде детали за причините за инцидентот, само се знае дека лицата не биле вооружени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.06.2020 - 21:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега