Приведени крадци од Велес

Полициски службеници од СВР Велес вчера ги лишиле од слобода велешаните К.И.(23) и И.Б.(69).

Како што информираат денеска од МВР, тие се сомничат дека од двор и тераса на две куќи на ул.„Јовче Тикварски“ во Велес одзеле повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а лицата биле задржани во полициска станица.
По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. 

02.02.2023 - 09:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега