Приведени двајца разбојници од радовишко

Полициски службеници од ОВР Радовиш вчера ги уапсиле Н.К. од Радовиш и С.И. од с.Тополница, поради постоење основано сомнение дека извршиле кривично дело „разбојништво“.

 

Имено, по претходно добиена наредба од Основен суд Радовиш извршен се претреси во домовите на двете лица, при што се пронајдени предмети поврзани со кривичните дела“, откриваат од полицијата.

Лицата се приведени во полициска станица и по целосно документирање против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

14.05.2022 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега