Приведен малолетник кој извршил обљуба врз малолетничка од Скопје

 

Ноќеска во 02.20 часот по полноќ, бил приведен малолетник кој се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка од Скопје.

Имено според полицијата денеска во 02.20 часот, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Аеродром и Драчево лишиле од слобода малолетник од Скопје.

Тој се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка од Скопје.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

28.11.2022 - 16:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега