Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од две години

На 24.03.2023 полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потрага по цел во скопската населба Кисела Вода  го лишиле од слобода И. К. (45) кој бил баран со потерница по Наредба од Основен суд Охрид за издржување на казна затвор од две години за кривично дело казниво по член 279 ст.2 в.в. со ст.1 од КЗ на РСМ.

25.03.2023 - 10:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега