Приведен германски државјанин баран со меѓународна потерница

 

Денеска (23.11.2023) околу 18:00 часот на ул.”Руди Чаевац” во Скопје  од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек потраги, во рамки на оперативната акција “Жетва”, лишен од слобода е П.Д.Р. (36) од Визбаден, Германија, кој бил баран  по меѓународна потерница за недозволена трговија со дрога. Лицето е лишено од слобода и предадено во ПСОН Аеродром за понатамошна постапка.

 

23.11.2023 - 20:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега