Приведен дилер во Прилеп, при претрес пронајдена дрога

На 22.03.2023 во 18.20 часот во Прилеп од страна на полициски службеници од СВР Битола ,надворешна канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп при преглед кај В. А.(54)од Прилеп  била пронајдена бела грутчеста материја.Лицето е лишено од слобода и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

22.03.2023 - 21:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега