Приведен 32-годишник од Виница: Ги натепал своите баба и дедо

Синоќа во 22.30 часот полициски службеници при ОВР Виница го лишиле од слобода П.Т.(32) од виничко по претходна пријава дека физички ги нападнал неговиот дедо П.Т. и неговата 70—годишна невенчана сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопшти МВР.

09.07.2024 - 16:51

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега