Пријави за 11 малолетници кои претепале дете

СВР Скопје поднесе пријава против 11 малолетници од Скопје поради постоење основи на сомнение за кривично дело „насилство“.

10 од децата биле на 15-годишна возраст и еден на 16 години, а на 15.03.2022 околу 16.30 часот нападнале друго дете.

Тие го нападнале детето во двор на основно училиште на ул.„Индира Ганди“.

25.05.2022 - 15:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега