Пријава за угостителски објект - пуштале гласна музика

На 06.08.2022 во 00.30 часот во ОВР Кичево било пријавено нарушување на јавниот ред и мир со гласна музика од угостителски објект на булеварот „Ослободување“ во Кичево. По преземените мерки, полициските службеници констатирале дека биле надминати утврдените гранични вредности за нивото на основните индикатори за бучавата во животната средина.

По целосно документирање, ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава.

06.08.2022 - 16:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега