Превезувал патници без лиценца, си заработи кривична

 

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Б.М.(42) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“. На 20.11.2023 во Дебар, полициските службеници извршиле контрола на патничко возило „фолксваген голф“, кое го управувал пријавениот, при што било констатирано дека врши превоз на патници без да поседува соодветна лиценца издадена од надлежен државен орган.

05.12.2023 - 16:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега