Претрес во скопско Количани, пронајдени пушки, приведено едно лице

 

Денеска, во селото Долно Количани, Скопско, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода М. И. (35) од с. Долно Количани.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени две пушки.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

25.09.2023 - 15:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега