Пренџов: Во декември не убедуваа едно, денес друго

Кога СДСМ/ДУИ ја лажеа Македонската јавност⁉️, пишува пратеникот Љупчо Пренџов од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на социјалната мрежа Фејсбук.

„1.Кога го носеа буџетот во декември и нѐ убедуваа дека во него нема ниту едно евро непродуктивни трошења, затоа што биле “одговорна Влада” и затоа што државата била во криза, или
2. Денес кога не убедуваат дека ќе кратат од буџетот сто милиони евра непродуктивни тршења“, се наведува во неговиот пост на Фејсбук.

12.05.2022 - 19:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега