Прегазено младо момче во Велес

 

Автомобил прегази 25-годишно момче на улицата Борис Трајковски во Велес.

„Патничко возило „дачиа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(62) од Делчево, со живеалиште во с.Раштани, велешко, удрило во Д.С.(25)“, објави МВР.

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

05.06.2023 - 17:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега