Прегазен маж во Скопје - возачот избегал од местото на настанот

Маж се здобил со тешки повреди откако бил прегазен од автомобил во Скопје.

- На 01.12.2020 во 19:15 часот било пријавено дека на булеварот 8 Септември“ во Скопје патничко возило удрило во 52-годишниот пешак С.З. од Скопје и го напуштило местото на незгодата. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.  Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2020 - 17:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега