Пратеничка од СДСМ: Зарем ве личи со терористи и злосторничко здружување да сте во ист собир?

Пратеничката од СДСМ Жаклина Лазаревска остро реагираше на вечерашните протести пред Владата и Собранието.

-Зарем ве личи со терористи и злосторничко здружение да сте во ист собир? ОВИЕ не бранат јазик и идентитет, овие сакаат да убиваат! Вакви бандити терористи влегоа во Собрание на 27.04.2017 да убиваат пратеници па после ВМРО ДПМНЕ СЕ ОГРАДИ ОД НАСТАНИТЕ НА 27, напиша таа на Фејсбук.

04.07.2022 - 23:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега