Познати последните зборови на принцот Филип упатени кон синот Чарлс: Откриено како бил нивниот однос

Принцот Филип можеби немал најдобри односи со принцот Чарлс, но секогаш бил тука да го подготви и поддржи како наследник на британскиот престол.

Филип се погрижил пред смртта, на Чарлс да му каже дека е горд на неговиот напредок.

Пред смртта, неговит последни зборови упатени кон неговиот син покажале дека таткото бил премногу горд.

Според карлската биографија на Ингрид Сјуард, се вели „Секако дека сега добро се согласуваат затоа што Чарлс е наследник на престолот. нимателен е кон својот татко кога ќе го види, секако, не премногу често“.

„Мислам дека принцот Филип на некој начин е горд на својот син принцот Чарлс, на начин на кој не бил претходно. И тој гледа дека сите работи на кои го подучувал Чарлс за климатските промени, тој ги применува.

Му предавал на принцот Чарлс, а тој за возрат го подучувал принцот Вилијам кој за возврат го подучува принцот Џорџ. Знали, тоа е негово наслество - тој бил првиот човек од кралството кој некогаш проговорил за климата и потенцијалните опасноти“, вели Сјуард.

Авторката исто така додала: „Во последните 20 години кончео имале навистина добри односи, но пред тоа било лошо“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.04.2021 - 14:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега