Позната состојбата на патниците во возовите кои се судрија во Белград


Два воза се судрија денеска околу 18:30 часот во тунелот кај Панчевачки мост.

Според првичните информации кои ги пренесуваат српските медиуми во патничкиот воз имало 6 патници, машиновозач и кондуктер, односно вкупно осум лица.

Сите тргнале пеш кон излезот од тунелот, нема потешко повредени.

Најверојатно патничкиот воз се судрил со товарниот воз.

17.05.2024 - 20:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега