Познат спортист си ја уби жената и им ги уништи животите на нивните деца

Словенија ја потресе тажна вест, откако медиумите објавија дека поранешниот словенечки фудбалер Роберт Певец ја претепал сопругата и таа починала од повредите.

Словенечката полиција потврди дека се случил инцидент во местото каде што живеат и ги објави деталите, а медиумите му го „препишаа“ убиството на поранешниот фудбалер.

Жртвата починала еден ден по повредите во болнички кревет, а медиумите откриваат дека синовите биле во куќата кога Певец ја нападнал својата сопруга.

09.05.2022 - 19:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега