Познат руски блогер по говорот на Путин: Ќе ги убиеме сите (ВИДЕО)

Блогерот Максим Фомин од 2014 година учествува во конфликтите во Донбас, а неговите анализи кои ги објавува на Телеграм ги следат околу 450.000 луѓе.

Фомин го следеше говорот на рускиот претседател Владимир Путин, кој ги поздрави четирите региони кои ѝ се приклучија на Руската федерација.

„Ќе ги убиеме сите и ќе ограбиме кого сакаме. Сè ќе биде како што сакаме“, кажа блогерот и предизвика големи реакции.

30.09.2022 - 21:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега