Пожар во затворот во Шуто Оризари, осуденик запалил два душеци и ќебиња

 

Затвореник предизвикал пожар во затворот Скопје во Шуто Оризари.

Станува збор за 23-годишен затвореник од Република Турција кој во текот на вчерашниот ден запалил два душеци од кревет и две ќебиња, соопшти МВР.

Вработени во затворот го изгаснале пожарот, а повредени лица нема.

21.03.2023 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега