Пожар во столарска работилница во Долнени

Во с.Небрегово, Општина Долнени настанал пожар во столарска работилница на 14.05.2022 во 16.30 часот, која е сопственост на З.Ц.(50) од с.Небрегово.

 

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Прилеп, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

15.05.2022 - 16:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега