Пожар во Скопје: Цела барака изгоре до темел

Барака изгоре до темел во пожар кој избувна во Скопје.

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 06:00 часот било пријавено дека настанал пожар во барака на улица „Иван Манолев“, сопственост на 37-годишниот Н.П..

Како што соопшти полицијата повредени лица нема.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Увид бил извршен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.04.2021 - 23:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега