Повторно се појави видео од полициска бруталност во Македонија

Повторно видео на кое се гледа како полициски службеници тепаат граѓанин кружи низ социјалните мрежи. Засега нема информација каде точно е снимено видеото, но е објавено вечерва.

Претходно во текот на денот беше објавено видео од Битола на кое се гледа како полициски службеници тепаат неколку граѓани. За овој случај реакција имаше и Хелсиншкиот комитет.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.09.2020 - 22:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега