Повреден штрк удира со клун на прозорци од градинка и бара помош (ВИДЕО)

Штрк веќе неколку дена кружи околу градинка во Брвеница, Тетово, кој бил повреден и удира со клунот по прозорците на градинката.

На вработените им делува како да бара помош и сака да влезе внатре, а тие се обратиле на неколку места и ветеринарни станици, додека од Зоолошката градина добиле одговор дека немаад надлежност да помогнат.

На социјалните мрежи се појави и видеото од штркот, по што беше побарана помош.

11.05.2022 - 22:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега