Повеќе повредени во тешка сообраќајка во скопско Ѓорче Петров - сообраќајот блокиран

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во Ѓорче Петров, објави 24 Инфо.

Во несреќата која се случила на улицата Ѓорче Петров учествувале неколку возила, а возилата се пренасочуват по споредните улици.

Од МВР потврдија дека се случила сообраќајката и дека трае увид, но детели највија за утре.

Според првичните информации, има повеќе повредени лица.

24.05.2021 - 23:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа