Последните денови Исидора Бјелица ги поминала во Македонија: Нејзината сестра со тажна порака

Исидора Бјелица Пајкиќ почина во среда во Белград. Познатата писателка ја изгуби битката со злобна болест на 52-годишна возраст.

Исидора живееше во станот на нејзините родители во Нов Белград, а последните денови ги поминала во Охрид, Македонија, викендов.

Таа отпатувала за Македонија, во Охрид, за време на викендот, за да се одмори, јавија српските медиуми.

Нејзината сестра, Маја, исто така објави фотографија на Фејсбук, на која е заедно со писателката, со тажна порака.

– Не! Замина, но ќе бидеш покрај мене засекогаш, сестро моја! – напиша Маја покрај фотографијата на која се држи со Исидора.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.08.2020 - 10:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега