Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ соопшти убава вест - причина за славење во неговиот дом

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во емисијата „Мгаазин“ со гледачите сподели прекрасна вест. Имено, тој и неговата вереница Соња ќе станат родители.

Неодамна Арсовски, токму за својот роденден ја запроси Соња, па двајцата фотографии од веридбата споделија на социјалните мрежи.

Инаку девојката вереницата на Арсовски, Соња Тодорова по потекло е од Струмица, но веќе неколку години живее и работи во Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.03.2021 - 11:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега