Поради пожарот во Универзална сала одложена посетата на Костадиновска – Стојчевска на Турскиот театар


Министерството за култура соопшти дека се одложува настанот на министерката Бисера Костадиновска –  Стојчевска која требаше денеска да направи увид во градежните работи на објектот на Турскиот театар во Скопје.

Од министерството за култура информираат дека настанот е одложен поради настанатата ситуација со Универзална сала.

09.04.2024 - 10:40

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега