Поради дефект корисниците на една улица во Скопје ќе бидат утре без вода

 Без вода утре од 8 часот ќе останат корисниците од улицата Востаничка во Скопје.

Како што соопти Јавнто претпријатие Водовод и канализација – Скопје, прекинот со водоснабдување е поради изведување на водоводен приклучок на улицата Востаничка бб, и ќе трае се до завршување на дефектот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2020 - 19:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега