Попладнево земјотрес во Македонија

 

Попладнево почувствуван земјотрес во Македонија.

Денес во 16 часот и 44 минути, регистриран е земјотрес чии епицентар се наоѓа 105 km југоисточно од Скопје и потекнува од пехчевското епицентрално подрачје.

Земјотресот  од 3,2 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван од населението во Пехчево, Берово и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2020 - 18:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега