Полнете шишиња: Без вода денеска неколку населби во Општина Гази Баба

Без вода денеска од 12 часот ќе бидат дел од корисниците од населба Маџари, населба Хиподром и село Трубарево.

Од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје соопштуваат дека прекин во водоснабдувањето ќе има на улица Благоја Стефковски со улицата Петре Филиповски Гарката, поради уличен дефект на водоводна мрежа од ф 350мм.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.09.2020 - 10:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега