Полицијата во геј-бар во Брисел затекнала оргии со 25 мажи, меѓу нив и европратеник

Белгиската полиција во петокот вечерта упаднала во геј-бар во центарот на Брисел каде што затекнала несекојдневна сцена – оргии во кои учествувале 25 мажи, меѓу кои и еден европарламентарец, како и неколку дипломати.

Како што пренесува британски ТВ6, полицијата не објавила националност или идентитет на мажите, а на лице место била пронајдена и дрога, но белгиските медиуми не наведуваат каква и колку.

Британските медиуми пренесуваат дека европарламентарецот се обидел да побегне, а кога го фатиле полицајците, се повикал на имунитетот.

Рацијата била спроведена бидејќи Белгија е во локдаун, што вклучува и забрана за работа на кафулињата и рестораните во цела земја. На сила е и полициски час, а физичкиот контакт мора да биде сведен на минимум.

Поради тоа, сите кои биле затекнати во барот и кои учествувале во оргијата се казнети со парични казни.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.12.2020 - 16:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега