Полицијата растури свадба во Арачиново

Министерството за внатрешни работи и Пазарната инспекција синоќа во угостителски објект во скопското село Арачиново затекнале околу 200 лица кои присуствувале на свадба.

Од Министерството за внатрешни работи за МИА информираа дека акцијата е спроведена околу 21 часот и дека ќе бидат поднесени соодветни пријави. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.10.2020 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега