Полицијата казни 557 несовесни возачи во Скопје

Санкционирани се вкупно 557 возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден. Од нив, 93 возачи возеле со поголема брзина од дозволената.

Сообраќајната полиција изрекла и 59 санкции за технички неисправни возила и 52 за возење без возачка дозвола, а санкционирани се и 16 мотоциклисти. Изречени се 93 мерки за непрописно паркирање и 70 санкции за неносење на заштитна маска.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.10.2020 - 11:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега