Полиција упаднала во домот на млад охриѓанец - веднаш потоа бил уапсен

Одделот за криминалистичка полиција – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје и СВР Охрид, по претходно добиена судска наредба од Основен суд Охрид, вчера изврши претрес во домот на М.А.(30) од Охрид, при што се пронајдени и одземени 11 најлонски пакувања со кокаин.

Како што соопштија од МВР, М.А. е лишен од слобода и приведен во полициска станица.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2021 - 14:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега