Полицаец претепал кумановец- поведена постапака за утврдување дисциплинска

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава против Д.К.(40) од Куманово – полициски службеник во Полициската станица Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата“.

На 14 декември 2020, пријавениот во својство на полициски службеник при вршењето службата физички го малтретирал И.П. од Куманово при што му нанел телесни повреди.

Против полицискиот службеник е поведена и постапака за утврдување дисциплинска одговорност.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.03.2021 - 17:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега