Подгответе се за невреме

Во подрачјето околу Качаничката Клисура и Скопска Црна Гора има значително нестабилна облачна маса и во ова подрачје има интензивен пороен дожд, чести грмежи, силен ветер и појава на град, известува УХМР.

Правецот на движење на оваа нестабилна маса е од запад кон исток, односно во правец кон Куманово.

21.05.2024 - 18:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега