Подгответе се: Овој дел од Скопје денеска без вода

Поради двоење во шахта на „Живко Фирфов“ 11, денеска со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од „Живко Фирфов“, „Румена Хаџипанзова“, „Ѓорѓи Војтех“, „Марија Кири„ и „Гутенбергова“, соопштија од ЈП „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11:00 часот до завршување со санација на дефектот.

22.09.2021 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега