Подгответе се: Делови од Скопје утрово без струја

Без струја денеска од 9:00 до 11:00 часот ќе бидат дел од корисниците од Студеничани, делот кон село Морани, во општина Студеничани.

Во периодот од 9:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат корисниците во околината на бензинската „Макпетрол“ и околината на автоперална „Ветон“, во општина Петровец.

Без снабдување со електрична енергија од 9:00 до 12:30 часот ќе бидат корисниците од број 15 и број 17 на улица „Нерешка“ во Жданец, општина Карпош.

Како што соопшти РЦУК - Скопје, прекините се поради планирани инвестиции во електродистрибутивната мрежа. 

26.01.2024 - 09:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега