Подгответе се: Без струја утре делови од неколку скопски населби

Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје соопшти дека без електрична енергија утре ќе бидат делови од општините Аеродром, Сопиште и Карпош.

Според ЕВН, од 09.00 до 12.00 часот струја нема да имаат корисниците од улицата „Симеон Кавракиров“ бр.10 во Аеродром.

Од 09.00 до 15.00 корисниците од улицата бр.14 во село Сопиште и од 09.00 до 13.00 часот дел од корисниците од улицата „Фјодор Достојевски“ во Карпош.

08.08.2022 - 09:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега