Подгответе се: Без струја дел од повеќе скопски општини

ЕВН ги известува дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници на ден 23.06.2022 година ( четврток )

• од 08:00 до 15:00 часот, корисниците од с. Добри Дол. (Oпштина Сопиште)

• од 08:30 до 11:00 часот, корисниците од нас. Белви, мотел Белви и сите стопански објекти во посочениот реон. (Oпштина Илинден)

• од 09:00 до 10:00 часот, корисниците од од објектите во околината на Бензинска пумпа – Дет Оил на ул. Перо Наков бб. (Oпштина Гази Баба)

• од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од с.Кучково. (Oпштина Ѓорче Петров)

23.06.2022 - 09:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега