Почина Раде Гогов, првоборец во народната борба против фашизмот

Денеска почина првобореот и носител на Партизанска споменица 1941, Раде Гогов. Тој беше учесник во Народноослободителната и антифаштичка броба во 1941 година, соопшти Сојузот на борците на Македонија.

Погребот ќе се одржи утре во 14:00 часот на Градските гробишта Бутел.

Телеграма со сочувство до семејството испратија претседателот на Главниот одбор на Сојузот на борци, Никола Стојановски и претседаетлот на Градскиот одбор, Трајко Стаматоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.11.2020 - 12:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега