Почина познат холивудски актер: Работеше како кувар, боксер и дрвосечач пред да се прослави

Холивудскиот актер Фред Ворд, познат по голем број улоги, почина на 79-годишна возраст, а веста ја потврдија од неговото семејство.

Ворд починал на 8 мај, но веста беше објавена дури денеска, а засега не е позната причината за неговата смрт.

Актерот почна да глуми на почетокот на 1970-те години, по три години служба во американското воздухопловство, а работел и како кувар, боксер и дрвосечач на Алјаска.

13.05.2022 - 21:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега