Почина новинарот Тодор Пендаров

Денеска почина новинарот Тодор Пендаров.

Беше аналитичар во областа на политиката, а работеше и како советник за односи со јавност во Собранието на Македонија во времето на Ѓорѓиевски, а потоа ја продолжи својата кариера кај Трајко Вењановски и актуелниот спикер Талат Џафери.

27.11.2021 - 23:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега