Почина Драги Христов, познат како Драги „Шпага“

 

Драги Христов кого сите го познаваа по прекарот Драги – „Шпага“, почина на 52 години по кусо и тешко боледување.

На Драги му беше констатиран карцином на белите дробови.

Христов стана популарен во 2004 година, кога беше дел од првото реално шоу во Македонија „Тоа сум јас“.

Тогаш победи, а како награда доби автомобил.

31.05.2023 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега