По расправија во сообраќајот добиле закани со огнено оружје

46-годишен скопјанец пријавил дека по расправија за сообраќајен прекршок добил закани од огнено оружје.

 

-Вчера во 13.30 часот во СВР Скопје, Ј.И.(23) с.Визбегово, скопско и А.Н.(46) од Скопје пријавиле дека на крстосницата на бул.„Словенија“ со „Качанички пат“, по претходно недоразбирање во сообраќајот, лице кои управувало патничко возило „ауди“ со бугарски национални ознаки со оружје им упатувало закани. По преземени мерки возилото и возачот биле пронајдено. Се работи за лицето Г.К.(35) од Скопје, кој бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.09.2020 - 20:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега