По Дуа Липа уште една албанска пејачка ајварот го нарече „албански деликатес“

Откако албанската пејачка Дуа Липа го прогласи ајварот за албански специјалитет, по неа следи и Бебе Реаџа која исто така на Инстаграм се пофали како овој „албански специјалитет“ добро се комбинира со јајца.

Имено ајварот како што може да се види на етикетата е од македонскиот бренд „Мамас“ по што следеа низа коментари.

 

Ова наиде на големо негодување од нејзините обожаватели од Србија, кои тврдат дека ајварот е српски производ.

Бебе Реџа е родена во Њујорк, а нејзините родители се Албанци од Македонија.

 
 
 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 22:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега