Планирајте кога ќе излезете од дома: Утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Утре во Македонија во официјална посета ќе пристигне српската премиерка Ана Брнабиќ.

„Од тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците  на поширокото централно подрачје на Град Скопје.

СВР Скопје апелира  до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници“, информираат од МВР.

17.05.2022 - 15:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега